منتخب تصدی شهرداری سنندج گفت: شاید جریان یک جریان سیاسی خاص از انتخاب بنده به‌عنوان شهردار سنندج ناراحت باشند اما اعضای این دوره شورای شهر پس از آنکه بزرگان دیگری مسئولیت شهرداری را قبول نکردند، با توجه به شناختی که از شهرداری و شهر داشته، به بنده تکلیف کرده که این مسئولیت را قبول کنم.

به گزارش نوای آبیدر، سیدانور رشیدی عضو شورای دوره پنجم و منتخب تصدی شهرداری سنندج در جلسه تجلیل خبرنگاران استان کردستان به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به برخی حواشی ها و تخریب های صورت گرفته علیه خود در فضای مجازی مبنی بر رای اعتماد شورا به وی به عنوان شهردار سنندج عنوان کرد: بنده به عنوان خدمت گذار مردم جای اعتماد و اعتبار مردم هستم و هرگز وارد فساد اقتصادی، رانت و سو استفاده از موقعیت شغلی خود نشده ام.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه نقد قلم یک خبرنگار و بازتاب افکار عمومی به من انرژی مثبت می دهد که بتوانم بهترین عملکرد را داشته باشم افزود: امروز آن دسته از رسانه هایی که به دنبال ایجاد حواشی در خصوص انتخاب شهردار سنندج هستند چرا هرگز در مورد مرز ها و مسائل گمرکی هیچ موضعی نگرفتند و اصلا چرا چالشی در این باره که ورودی و خروجی بارها چقدر بوده است به وجود نیامد!؟ چرا یک بار سازمان صنعت، معدن و تجارت به خاطر آگهی مناقصه و مزایده ها و قرار دادهای میلیاردی و اینکه چرا و چگونه این قرار دادها منعقد شده است باز خواست نشد؟!

 

 

 

رشیدی عنوان داشت: من به عنوان شهردار سنندج به این سمت به عنوان یک پست نگاه نخواهم کرد بلکه همواره خود را خدمتگذار مردم می دانم.

 

 

 

رشیدی در ادامه افزود: شاید برخی منتقدان عملکرد شورای دوره پنجم که من هم یکی از اعضای آن بوده ام زیر سوال ببرند اما در واقع در این شورا تصمیماتی گرفته شد که بنده و دو نفر دیگر از اعضا مخالف آن بودیم که یکی از این موارد برای مثال همان بحث پیاده راه فردوسی سنندج است که به استاندار پیشنهاد داده شد که با استفاده از اجرای بند ۲ تبصره ۵ قانون بودجه کشور که می تواند تهاتر املاک صورت پذیرد با واگذاری چند قطعه زمین به اضافه آن ۱۰۰ میلیارد تومانی که استاندار مدعی هزینه کرد در پیاده راه فردوسی است و پرداخت آن به بنیاد مستضعفین و در مقابل آن شهرداری سنندج صاحب کارخانه نساجی شود تا بتوانیم معضل دست فروشان و افراد بیکار را در این استان سرو سامان ببخشیم که این طرح به هر دلیلی با مخالفت دیگر اعضا روبرو شد و امروز شاهد انتقاداتی به نحوه اجرای این پیاده راه هستیم.

 

 

 

منتخب تصدی شهرداری سنندج با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سیاسی عمل کنید اما مراقب باشید که سیاست زده نشوید عنوان داشت: سیاست زدگی عامل و آفت تمامی شوراها و شهرداری ها در ادوار مختلف بوده است و همین امر باعث شد تا ما فرصت های زیادی را بیهوده از دست دهیم.

 

 

 

رشیدی با بیان اینکه بسیاری از کانال های تلگرامی و رسانه های داخلی و خارجی در صدد تخریب او برآمدند، گفت: کشتن یک انسان فقط بریدن سر او نیست و طبق آیات قرآنی بازی کردن با شخصیت و امنیت یک فرد به شکلی نابود کردن و از بین بردن آن فرد خواهد بود، پس مراقب باشیم که با قضاوت های نابجا با آبروی کسی بازی نکنیم.

 

 

 

منتخب تصدی شهرداری سنندج گفت: شاید جریان یک جریان سیاسی خاص از انتخاب بنده به‌ عنوان شهردار سنندج ناراحت باشند اما اعضای این دوره شورای شهر پس از آنکه بزرگان دیگری مسئولیت شهرداری را قبول نکردند، با توجه به شناختی که از شهرداری و شهر داشته، به بنده تکلیف کرده که این مسئولیت را قبول کنم.

 

 

 

منتخب تصدی شهرداری سنندج افزود: پذیرش مسئولیت محول شده در این شرایط سخت کرونایی و اقتصادی بسیار سخت خواهد بود و قطعا اداره کردن این حوزه تلاشی مضاعف می طلبد.

 

 

 

رشیدی در پایان ضمن قدردانی از صیدی شهردار سابق سنندج و مردم عنوان داشت: چه در شورا و چه در شهرداری هدفی جز خدمتگذاری به مردم را نخواهم داشت و امیدوارم با کمک مردم و همکاری تمامی مسئولین بتوانم خادم خوبی برای مردم سنندج باشم.