دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج با آرمان های والای شهدای اهل سنت و اهل تشیع کردستان تجدید میثاق کرد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری صبح امروز در اولین برنامه سفر سه روزه خود در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج حاضر شد و با آرمان های والای شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس کردستان تجدید میثاق کرد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گلزار شهدای بهشت محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از سفر به کردستان ملاقات با علمای منطقه و ابراز اخوت و برادری و اعتصام به حبل الهی که از فرامین خداوند متعال است.
وی افزود: توسعه همدلی و همکاری بین مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و علمای کردستان و بازبینی فعالیت هایی که در سنوات گذشته برای خدمت به طلاب و روحانیون منطقه انجام شده است در کنار بازدید از محل های مختلف از جمله برنامه های سفر به استان کردستان است.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری اظهار کرد: ان شاالله بتوانیم حس اخوت و برادری را در بین اهل سنت و اهل تشیع داخل کشور گسترش دهیم و نشان دهیم که کشور ما یک کشور چند قومیتی است که همه این اقوام ضمن حفظ هویت خویش در راستای تقویت هویت ملی تلاش می کنند.