همزمان با ایام دهه فجر و با حضور معاون رئیس جمهور طرح پلاک کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی و بهره برداری رسمی از پیاده راه فردوسی انجام شد.

به گزارش نوای آبیدر، صبح امروز مراسم پلاک کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

حشمت الله صیدی شهردار سنندج در این مراسم اظهار کرد: سنندج شهری هنرپرور و فرهنگی است و از دیرباز تاکنون هنرمندان بسیاری از این دیار در سطح ملی به خلق آثاری فاخر پرداخته اند.

وی افزود:‌ در روزهای پایانی قرن بیستم یونسکو تصمیم گرفت تا شهرهایی را که در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری فعال هستند به عنوان شهرهای خلاق معرفی کند که شهر سنندج نیز با توجه به پیشینه تاریخی خود در عرصه موسیقی به عنوان یکی از ۳۰ شهر خلاق موسیقی جهان معرفی شد.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: قصد داریم بوستان، موزه و گذر موسیقی در سنندج ایجاد کنیم و برای این مهم نیازمند ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

صیدی همچنین از پیشرفت ۸۰درصدی مجتمع فرهنگی شهرداری سنندج خبرداد و گفت: برای تکمیل این پروژه نیز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم که در صورت تأمین اعتبار در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ این مهم بهره برداری خواهد شد.

بهره برداری رسمی از پیاده راه فردوسی سنندج دومین طرحی بود که محمدباقر نوبخت صبح امروز آن را افتتاح کرد.

این پیاده راه که حدود دو ماه است که مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است امروز به صورت نمادین با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح رسمی شد.

شهردار سنندج در این مراسم به تشریح روند کار این پروژه عمران شهری پرداخت و گفت: مطالعات این طرح از ۱۰ سال پیش شروع شد و خرسندیم که در سال ۹۹ عملیات اجرایی آن شروع شده و در همین سال به بهره برداری رسید.

صیدی خاطرنشان کرد: برای این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که ۴۰۰ میلیارد ریال مربوط به شهرداری و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز مربوط به دیگر دستگاه های اجرایی است.

انتهای پیام/