رئیس کل دادگستری استان کردستان در اجرای طرح آزادسازی بستر و حریم رودخانه قشلاق سنندج خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر ،حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اجرای سیاست های دستگاه قضایی و تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در امر حفاظت از بیت المال و اراضی ملی و حریم و بستر رودخانه ها و با ورود جدی و مستمر دادستانی مرکز استان کردستان، بستر و حریم رودخانه قشلاق سنندج و اراضی ملی و کشاورزی به طول ۳ کیلومتر آزادسازی و رفع تصرف شد.

وی افزود: عصر روز سه شنبه ۲۴ خردادماه سال جاری در راستای صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی و برابر تصمیمات اتخاذ شده در شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان، عملیات آزادسازی بستر رودخانه قشلاق سنندج آغاز شد.

حجت الاسلام حسینی تأکید کرد: پس از تعیین دقیق حد بستر این رودخانه و طی مراحل قانونی و با انجام اخطار‌های لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و اقدام لازم جهت آزادسازی بستر رودخانه انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: دادگستری استان کردستان در راستای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با متصرفین به اراضی ملی با قاطعیت اقدام خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها، جرم محسوب می شود و این امر سبب بروز خطرات ناشی از طغیان رودخانه در بارندگی‌های فصلی برای ساکنان مناطق پایین دست شهرستان سنندج می‌شود و آلودگی زیست محیطی آب سد قشلاق را به دنبال خواهد داشت.