معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در ایام هفته بسیج ۴۳ برنامه شاخص را انجام خواهیم داد که ۷۹ عنوان برنامه و هزار و ۳۹۲ ریز برنامه را شامل می شود.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، سرهنگ سعید شعبانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: امروز گفتمان بسیج در کشورمان ثابت کرده است که در تمامی عرصه ها راهگشاست.

وی افزود: این عزت و اقتدار را مرهون تفکر امام خمینی (ره) و شهدا هستیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: اگر در رسانه های معاند شاهد هجمه گسترده علیه بسیج هستیم این مهم نشان دهنده کارکرد عالی بسیج و سراسیمگی دشمنان با این مکتب هستیم.

سرهنگ شعبانی افزود: بیشترین دشمنی ها طی چند ماه اخیر علیه بسیجیان صورت گرفته است اما دشمنان بدانند که بسیج همیشه پیشرو بوده و در مقابل توطئه های دشمنان پا پس نخواهد کشید.

وی اعلام کرد: شعار ما در هفته بسیج امسال« بسیج خدمتگذار ملت ایران» است و برنامه های این هفته با این محوریت برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود به فعالیت های انجام شده از پنجم آذرماه سال گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: جمعیت بسیجیان استان به ۳۸۳ هزار و ۶۲۵ نفر رسیده است که ۲۱۴ هزار و ۱۴۰ نفر آن ها جمعیت فعال بسیج هستند.

سرهنگ شعبانی افزود: عملکرد خوب بسیج موجب جذب هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم کردستان بوده است.

وی اعلام کرد: در طول این یکسال ۱۱۶ هزار بسته معیشتی، اهدای ۱۳۵ سری جهیزیه، ۳۹ کیلومتر آسفالت راه روستایی، راه اندازی ۷۲ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی، ۱۷ مسکن محرومین انجام شده است.

سرهنگ شعبانی اظهار داشت: در طول این یکسال ۵۴ صندوق قرض‌الحسنه محلات برای ایجاد اشتغال های کوچک و زود بازده راه اندازی شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: اعزام گروه های جهادی تخصصی به مناطق محروم و کم برخوردار استان با محوریت ۱۲۵ نفر روز پزشکان متخصص از دیگر برنامه های اجرا شده بوده است.

سرهنگ شعبانی اعلام کرد: یک هزار نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی طی سال پیش رو ایجاد خواهد شد که هزار وام ۱۲۰ میلیون تومانی را برای این مهم در نظر گرفته ایم.

وی افزود: راه اندازی کارگاه های تولیدی اقتصاد مقاومتی با ظرفیت ۹۰۰ مورد با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان از دیگر برنامه های پیش روست.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در ایام هفته بسیج ۴۳ برنامه شاخص را انجام خواهیم داد که ۷۹ عنوان برنامه و هزار و ۳۹۲ ریز برنامه را شامل می شود.

وی افزود: آزادسازی ۲۱۰ زندانی جرایم غیر عمد، افتتاح خانه های محرومین، اهدای ۱۵۰ فقره جهیزیه به زوجین نیازمند، راه اندازی درمانگاه دندانپزشکی ویژه محرومین سنندج و افتتاح طرح های محرومیت زدایی از جمله برنامه های درنظر گرفته شده برای این هفته است.