همزمان با ایام دهه مبارک فجر و با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و فرمانده سپاه بیت المقدس استان، همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مساجد در سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، حسن عسکری صبح امروز در این همایش اظهار کرد: سازمان بسیج مستضعفین بحث محله اسلامی را به صورت ویژه دنبال می کند.

وی افزود: این مهم با مدیریت و مشارکت مردم محقق می شود و در سال ۹۹ به شکل حقیقی در حال دنبال کردن آن هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اعلام کرد: تاکنون موفق به تشکیل ۱۱۴ شورای محله در روستاها و مناطق شهری سنندج شده ایم و این روند همچنان ادامه دارد.

عسکری افزود: ایجاد فضای امن و آرام در محلات، همدلی و مشارکت مردم و مسئولان برای رفع نیازهای محله و هماهنگی ادارات دولتی با مردم در محلات و دنبال کردن نیازهای محله در ادارات و سازمان های مختلف از جمله اهداف این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه های محلات اسلامی دارای شش کمیته اجتماعی، فرهنگی و تربیتی، سازندگی و مردم یاری، دفاعی امنیتی، فضای مجازی و رسانه و بهداشت و درمان هستند.

عسکری اظهار کرد: روند تشکیل قرارگاه های محلات اسلامی در مناطق شهری و روستایی سنندج همچنان ادامه دارد و ما خود را موظف می دانیم که از ارکان شوراهای این قرارگاه ها حمایت کنیم و زمینه ارتباطات آن ها با ادارات و سازمان های مختلف را فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم دو نفر از روسای شورای محلات سنندج سخنانی را پیرامون وضعیت محلات بیان کردند.

انتهای پیام/