همزمان با هفته گرامیداشت بسیج و با حضور اقشار مختلف مردم، مراسم هفتم شهیده فاطمه اسدی در روستای باقرآباد سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این مراسم اظهار کرد: بیشتر شهدا در عرصه دفاع مقدس و جنگ در مقابل دشمنان بوده اند اما امروز عرصه های دیگری همچون جهاد اقتصادی و عرصه جنگ نرم را نیز داریم.

وی افزود: در روایات اسلامی از خوب همسرداری به عنوان جهاد زن یاد شده است و شهیده فاطمه اسدی برای نجات جان همسرش جان خودش را فدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار کرد: شهیده فاطمه اسدی فرزندانش را پیش اقوام نگه می دارد و با اشرار ضد انقلاب مذاکره می کند تا شوهرش را آزاد کند و برای نجات جان همسرش جان خود را فدا می کند که این جهاد و ایثار یک الگوست.

وی تأکید کرد: این جانفشانی کردن برای زندگی شوهر مصداق عینی جهاد المرئه است و باید این ایثار و فداکاری این بانوی کردستانی برای آیندگان ثبت و ضبط شود.

 

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: شهیده فاطمه اسدی نماد مظلومیت مردم کردستان و سفاهت جیره خوارانی است که شعار دفاع از مردم کردستان می دادند اما این فرزند کردستان را با شقاوت به شهادت رساندند.

وی افزود: امروز یاد و خاطره این شهید عزیز و شهدای محور حسین آباد را گرامی می داریم و با آنان عهد می بندیم که راهشان را ادامه خواهیم داد.

کشور محمودی فرزند شهیده فاطمه اسدی نیز در این مراسم از حضور گسترده مردم منطقه در مراسم هفتم این شهیده تقدیر کرد و گفت: مادر من برای نجات جان پدرم جان خود را فدا کرد و من امروز می گویم که تا زنده ایم رزمنده ایم و بسیجی هستیم.

وی افزود: روزی دشمنان انقلاب با سلاح و توپ و تانک با ما جنگ می کردند و امروز با سلاح نرم به دنبال آسیب رساندن به همبستگی ملت ایران هستند لذا مهمترین کار حفظ وحدت کلمه است.