همزمان با ایام سوگواری امام حسین (ع) و با حضور شعرای انقلابی کردستان و رزمندگان انصار کردستانی، شب خاطره شهید مسعود غمیان در جوار یادمان شهدای گمنام سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، عصر امروز و با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، جمعی از پیشکسوتان جهاد و شهادت در سنندج مراسم شب خاطره شهید مسعود غمیان در جوار یادمان شهدای گمنام سنندج برگزار شد.
سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: شهید مسعود غمیان از مجاهدان مسلمانی است که در قبل از انقلاب همرزم شهید چمران در جنوب لبنان بودند و به مبارزه با صهیونیست ها پرداختند.
وی افزود: با پیروزی انقلاب این شهید بزرگوار کمیته های انقلاب را در سنندج تشکیل داد و از فرماندهان اصلی پیشمرگان مسلمان کرد در استان کردستان بودند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار داشت: شهید غمیان اموال خویش را وقف انقلاب و خدمت به مردم کردند و علاوه بر کمک به نیازمندان و رزمندگان اقدام به ساخت چندین مسجد در شهر سنندج کردند.
سرهنگ عسکری افزود: شهید غمیان چندین بار مورد تهاجم ضد انقلاب قرار گرفت و در نهایت روز ۲۸ مرداد سال ۶۹ و در ماه مبارک رمضان توسط ضد انقلاب جلوی منزلش ترور شد.
وی خاطرنشان کرد: بر خود واجب می دانیم که نام و یاد این شهید بزرگوار و شهدای انقلاب را زنده نگه داریم و خانواده های این عزیزان را تکریم کنیم.
در ادامه این مراسم چند نفر از شعرای انقلابی به قرائت اشعاری در وصف شهدا و رشادت های آن ها پرداختند، از خانواده شهید غمیان تجلیل به عمل آمد و جمعی از همرزمان این شهید والامقام به بیان خاطرات از رشادت های وی پرداختند.
عطرافشانی گلزار شهدای گمنام سنندج و تجدید بیعت حاضران با آرمان های شهدای انقلاب پایان بخش این محفل معنوی بود.