فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: با محوریت گروه های مردمی و فعالان مساجد در سطح استان بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی در ایام هفته وحدت برگزار خواهد شد.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی صبح امروز در دومین جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت در دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: مسئله فرهنگ جزو زیرساخت های اساسی هر جامعه ای است و اهمیت فوق العاده ای در تعالی و عزت آن جامعه دارد.

 

وی افزود: در کردستان دارای شرایط خوبی در حوزه وحدت و انسجام هستیم و باید این ویژگی ها در ایام هفته وحدت بازتاب بیشتری یابد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: زیر مجموعه کمیته های تخصصی ستاد گرامیداشت هفته وحدت باید تشکیل شود و به صورت دائمی در طول سال فعالیت داشته باشند.

 

سردار حسینی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: با برنامه ریزی به عمل آمده و طی جلسات متعددی که با معتمدین محلی و گروه های مردمی در سطح استان تشکیل شده است بیش از ۳۰۰ ویژه برنامه برای ایام هفته وحدت در نظر گرفته ایم که به فضل الهی در این ایام برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: برگزاری همایش اتحاد وحدت بین علمای اهل سنت و اهل تشیع، تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی و تلویزیون های شهری، برگزاری همایش ویژه وحدت اسلامی در ۱۰ شهرستان، دیدار با خانواده های معزز شهدای اهل سنت و تجلیل از الگوهای موفق از جمله برنامه های شاخص در این ایام است.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان کرد: برجسته سازی نقاط مشترک بین مذاهب اسلامی خیلی اهمیت دارد و باید به آن ها در این ایام پرداخته شود.

 

سردار حسینی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید از جزیره ای عمل کردن در برگزاری جلسات و برنامه ها پرهیز کنند و در تمام برنامه ها مردم محور اصلی باشند.

 

محمود الله مرادی دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این جلسه گفت: مبحث وحدت به عنوان مهمترین نیاز جامعه اسلامی مطرح بوده و باید برنامه های هفته وحدت به صورت مردمی برگزار شود.

 

وی افزود: در کردستان رسوم ویژه ای در این ایام داریم لذا برای تقویت برنامه های مردمی به ویژه در روستاها باید حمایت هایی از سوی ادارات و سازمان ها صورت گیرد و مسئولان در برنامه های مردمی شرکتی گسترده داشته باشند.