حجت الاسلام حسن منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: به دلیل شرایط ویژه کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا بیشتر برنامه های گرامیداشت هفته وحدت در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام حسن منتظری امروز در نشست خبری به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: دعوت به وحدت یک نقطه استراتژیک در جهان اسلام است و مسلمانان باید با هوشیاری همه جانبه در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان ایستادگی کنند.

 

وی افزود: سیره پیامبر اکرم (ص) برای همه ما مسلمانان نقشه راه و الگویی تمام عیار بوده و اگر می خواهیم در برابر توطئه ها و تحریم های دشمنان موفق باشیم باید از سیره رسول الله (ص) تأسی بگیریم.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: دشمنان با تمام توان به دنبال ایجاد تفرقه در بین پیروان مذاهب مختلف اسلامی هستند.

 

حجت الاسلام منتظری افزود: موضع گیری های رهبری و همه مراجع در کشور دعوت به وحدت است و باید بدانیم در بین پیروان همه مذاهب یک سری افراد نادان و مغرض وجود دارند اما نباید حرکات این افراد موجب خدشه دار شدن وحدت جامعه شود.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: دبیرخانه دائمی برنامه های گرامیداشت هفته وحدت در استان کردستان در این مرکز مستقر بوده و هر سال برای این ایام برنامه های مختلفی تدوین و با همکاری ادارات و نهادهای مختلف اجرایی می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ربیع الاول ماه ویژه ای در مناطق کردنشین است و مردم متدین این مناطق برنامه های ویژه ای برای ایام ماه مولود پیامبر(ص) در مساجد و تکایا برگزار می کنند که متاسفانه به دلیل شرایط ویژه ویروس کرونا امسال این برنامه ها برگزار نخواهد شد.

 

حجت الاسلام منتظری گفت: پخش مستند برادران ایران با محوریت وحدت بین پیروان مذاهب اسلامی، پخش کلیپ های تولیدی از شخصیت ماموستا شیخ الاسلام در صدا و سیما و فضای مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی در بستر فضای مجازی، تجلیل از فرهیختگان تقریبی، تقدیر از فعالان رسانه ای در حوزه تقریب و تجلیل از خانواده معزز شهدای وحدت و تقریب استان از جمله برنامه های شاخص در هفته وحدت خواهد بود.

 

وی افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی، پخش مستند ماموستا بالک، تجدید میثاق با ولایت و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و برنامه های مختلف شهرستانی از دیگر مواردی است که برای گرامیداشت هفته وحدت در منطقه برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام منتظری در پایان سخنان خود از فعالان رسانه ای استان خواست که در شرایط ویژه جامعه از بستر رسانه ها و فضای مجازی برای معرفی پیام های تقریب مذاهب و وحدت اسلامی تلاش نمایند و ستاد استانی برگزاری برنامه های هفته وحدت را نیز یاری رسانند.