نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر به دامن قرآن برگردیم و شریعت نبوی را سرلوحه امور قرار دهیم آنگاه می توانیم بر مشکلاتمان غلبه کنیم.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی روز پنج شنبه در دومین جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت در سنندج با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار کرد: خداوند همه بشریت را به سوی وحدت دعوت می کند و اگر به دامن قرآن برگردیم این همه جنگ و خونریزی را نخواهیم دید.
وی افزود: اولین اقدام رسول الله ایجاد عقد اخوت در بین انصار و مهاجرین بوداما امروز در جهان اسلام به کدامین جرم، مسلمانان همدیگر را می کشند.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: باید بیدار شویم و آیات قرآن را سرلوحه همه مسائل قرار دهیم.
ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: خداوند متعال از تفرقه و نزاع در بین انسان ها بیزار است لذا تا شریعت نبوی را سرلوحه امور قرار ندهیم این مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: اخلاق مداری اگر در جامعه ضعیف شود شاهد آسیب ها و مشکلات فراوانی خواهیم بود و امروز از این ناحیه با آسیب هایی مواجه هستیم.

کامل گلباغی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان نیز در این جلسه از برگزاری همایشی منادیان وحدت و تقریب مذاهب در شهرستان سروآباد، ۱۰ برنامه ویژه در مرکز استان و شهرستان ها با اعزام کاروان های فرهنگی و قرآنی، حمایت از ۴۳ ویژه برنامه در حواشی شهرها و روستاهای استان و برپایی نمایشگاه مجازی تحت عنوان جلوه های وحدت از نگاه هنرمندان به عنوان برنامه های شاخص این نهاد در ایام هفته وحدت یاد کرد.
سید انور رشیدی شهردار سنندج نیز از برگزاری دف نوازی گروهی در پیاده راه فردوسی همزمان با شب دوازدهم ربیع الاول به عنوان برنامه شاخص فرهنگی این نهاد در ایام هفته وحدت نام برد.
وی افزود: سنندج شهر عرفان است و اگر دوران کرونایی نبود الان در همه مساجد و محلات شاهد مولوی خوانی و مراسمات گسترده مردمی بودیم.