معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: همزمان با هفته جوان، سرای کارآفرینی جوانان با هدف ارائه مشاوره های حوزه اشتغال در ناحیه منفصل شهری نایسر آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش نوای آبیدر، گلاویژ فتاحی صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال نو به تمامی جوانان با اشاره به فرا رسیدن ۱۱ شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) اظهار کرد: از روز پنجم لغایت یازدهم فروردین ماه در تقویم رسمی کشور به نام هفته جوان نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: هرساله به مناسبت گرامیداشت این ایام از سوی دستگاه ورزش و جوانان کردستان ویژه برنامه هایی در مرکز استان و دیگر شهرستان ها برگزار می شود.

فتاحی افزود: در هفته جوان امسال نیز معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با در نظر گرفتن شرایط سلامت جامعه و شیوع ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ مورد برنامه فرهنگی متنوع در این ایام برگزار خواهد کرد.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اذعان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه، تولید محصولات محتوایی و رسانه ایی مربوط به حوزه های مختلف جوانان، برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت و موضوع جوانان، برگزاری نشست و کارگاه های توانمندسازی سازمان های مردم نهاد جوانان با موضوع ازدواج، مهارت های زندگی و کارآفرینی از جمله این برنامه هاست.

فتاحی افزود: توزیع رایگان اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در محلات حاشیه نشین شهرها با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه با محوریت معرفی آثار و دستاوردهای جوانان، برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه آسیب های اجتماعی جوانان، بهره گیری از بسترهای فضای مجازی و برگزاری وبینارهای تخصصی مشاوره و برگزاری جلسات مشاوره رایگان ویژه زوج های جوان و چندین برنامه دیگر از جمله برنامه های است که به مناسبت گرامیداشت هفته جوان امسال در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به برگزاری جشنواره های ویژه جوانان کردستانی در سراسر استان در این هفته و در طول فصل بهار اشاره کرد و گفت؛ همزمان با هفته جوان و با انتشار فراخوان عمومی در سراسر استان جشنواره جوان شایسته تحت عنوان «لاوانی ژیهات» ویژه جوانان کردستانی و با هدف معرفی جوانان شایسته استان و شناسایی توانایی ها و استعدادهای برتر آنها در حوزه های مختلف برگزار خواهد شد.

فتاحی تصریح کرد: یکی دیگر از ویژه برنامه های این هفته در کردستان تاسیس سرای کارآفرینی جوانان در ناحیه منفصل شهری نایسر است که فعالیت آن در تمام طول سال ادامه خواهد داشت.

مسئول امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان مهمترین فعالیت های انجام شده در این مرکز را برگزاری دوره های تخصصی و کلاس های مهارت آفرینی در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی جوانان و همچنین برگزاری کارگاه هایی در راستای آموزش مهارت های زندگی و آموزش های قبل از ازدواج ویژه جوانان و برپایی جلسات مشاوره ای رایگان با حضور کارشناسان عنوان کرد.

انتهای پیام/