زینب سلیمانی گفت: اهمیت به کردها و کردستان در سیره عملی حاج قاسم سلیمانی نمودی عینی دارد و ما مدیون شهدای این دیار هستیم.

 

به گزارش نوای آبیدر، زینب سلیمانی در مراسم تشییع شهیده فاطمه اسدی در سنندج اظهار کرد: ما دست شما یکایک مردم کردستان را می بوسیم و این شعار نیست و ما خودمان را خادم مردم کردستان می دانیم.

وی افزود: حاج قاسم به کردستان بسیار علاقه مند بود و این اهمیت به کردها و کردستان را در سیر زندگی ایشان می بینم.

سلیمانی اظهار داشت: در مکتب حاج قاسم شیعه و سنی و مسیحی فرقی نمی کرد و برای همه آزادی خواهان و مظلومان دنیا می جنگید.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی نگاه ویژه ای به مردم کردستان داشتند و امروز افتخار می کنم که در جمع مردم کردستان هستم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: تاریخ این سرزمین مزین به نام شیرزنانی است که دوشادوش مردان با رشادت و ایثار در میدان حماسه حاضر شده اند.

وی افزود: امروز در محضر مادری پاک هستیم که چون ضد انقلاب نتوانستند استقامت و پایداری وی را تحمل کنند این شیرزن کرد را به شهادت رساندند.

فرزند سرلشکر شهید سلیمانی تصریح کرد: نام و یاد شهیده فاطمه اسدی برای همیشه جاودانه خواهد بود و همه مادران این سرزمین از وی به عنوان اسوه مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان یاد خواهند کرد.

وی افزود: شهید حججی عزیز را به یاد آوریم که برای دفاع از حرم ترک سر کرد.

سلیمانی تاریخ این سرزمین مزین به نام شیرزنانی است که دوسادوش با مردان این سرزمین در راه اعتلای ایران اسلامی ایثارگری ها کردند و با یک دست سلاح عفت و با دستی دیگر سلاح غیرت را در دست گرفتند و در میدان حماسه حاضر شدند و برخی شربت شهادت نوشیدند و برخی جانباز شدند و برخی هم حسرت اسارت را بر دل دشمنان گذاشتند.

وی افزود: اما امروز در محضر مادری پاک از زمره مادران پاک این سرزمین هستیم که خودخواسته پای در آتش نمرودیان زمان گذاشت تا ابراهیمش را که به پاسداران اسلام گرفتار کینه خشم شده بود رهایی بخشد اما خود گرفتار دژخیمان شد و جز خدا چه کسی می داند زجه های پسر شیرخوارش را که از او جدا کردند چه زخم عمیقی بر جان او نهاد.

وی خاطرنشان کرد: غیرت و شجاعت و صلابت او آنچنان بود که اگر چه او اسیر بود اما دیو سیرتان دموکرات در اسارت او بودند به همین خاطر چون نتوانستند سرو مادرانه اش را بشکنند وی را به شهادت رساندند.

زینب سلیمانی اظهار داشت: امروز شهیده گرانقدر فاطمه اسدی دختر ایران زمین است که از مشرق استخوان های او خورشید حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی در آسمان سرزمینمان ایران اسلامی طلوع کرده است تا بار دیگر ظلمت و پلیدی دشمنان را بشکند و دل و جانمان را با نور ایمان و شهادت روشن و گرم سازد.

وی افزود: دشمنان بدانند تا همچنین مادرانی در سرزمینمان داشته باشیم فرزندان این سرزمین که شیر شجاعت را از این مادران چشیده اند خواب راحت را از چشمانتان خواهند ربود و بدون شک پدرم حاج قاسم امروز در کنار ماست و ان شاالله در بهشت برین خوشامد گویی این بانو شهید خواهد بود.

وی اظهار کرد: شهید سلیمانی به وی خواهد گفت که سال ها پس از آنکه تو گرفتار مزدوران گروهک دموکرات شدی منطقه ما گرفتار گروهک های دست ساز استکبار جهانی همچون داعش شد که تا توانستند جنایت کردند اما فرزندانی که از مادرانی همچون تو شیر شجاعت نوشیده بودند در مقابل این جنایتکاران ایستادند و از حریم ولایت و نظام جمهوری اسلامی و حرم اهل بیت پیامبر(ص) دفاع کردند.

شهید سلیمانی به او خواهد گفت که «طوبی لها» چه خوش عاقبتی بوده ای که در سلسله شهدا که سلسله جنبان آن حضرت سید الشهداست نامت ثبت شد.

سلیمانی تصریح کرد: در پایان عرض می کنیم ای شهیده عزیز شهادت مبارک تویی که رفتی که شوهرت را از اسارت بدکینان حزب دموکرات رهایی بخشی اما خدا خواست که امروز یاد و نامت رهایی بخش زنان و مردان ایرانی و ملت های آزادی بخش دنیا باشد.

وی افزود: تویی که مردانگی را تعریف کردی و به جوانمردی معنا بخشیدی و امروز مادرانه ما را جمع کردی تا با تشییع استخوان های به جای مانده از پیکر مطهرت رزش شهادت را از خداوند متعال طلب کنیم.