ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی و عقیدتی بود که هویت اسلامی مردم ایران را به آنان برگرداند.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک ایام دهه مبارک فجر به همه ایرانیان اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی شاهد حاکمیت آموزه های اسلامی در جامعه هستیم و در سایه این نظام مترقی شاهد پیشرفت روزافزون در عرصه های مختلف هستیم.

وی افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی برای ملت ایران بی شمار است اما مهمترین دستاورد این خیزش عظیم مردمی را می توان بازآوری هویت اسلامی ملت ایران عنوان کرد.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: در سایه حکومت اسلامی در ایران شاهد عمران و آبادانی در نقاط مختلف کشور از جمله کردستان هستیم.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش مردم کردستان در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم ولایت مدار کردستان از همان روز های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی تا دوران هشت سال دفاع مقدس با ایثار و مقاومتی مثال زدنی نقش آفرینی کرده اند.

وی افزود: این مردم مرزدار و متدین شایسته والاترین خدمات هستند و انتظار داریم مسئولان استانی و کشوری نگاه ویژه ای به مردم این دیار داشته باشند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه های این هفته بر رعایت موازین اسلامی در حوزه مد و لباس تاکید کرد و گفت: خانواده ها باید نسبت به پوشش دختران و پسران نوجوان و جوان خود توجه ویژه‌ای نمایند و نسبت به این مبحث فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

ماموستا رستمی در پایان خطبه‌های این هفته از آموزه های قرآنی به عنوان چراغ هدایت بخش مسلمانان در تمامی زمان ها نام برد و خواستار عمل به آموزه های قرآنی در زندگی روزمره توسط نمازگزاران سنندجی شد.

انتهای پیام/