رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: 820 عملیات اطفاء حریق توسط آتش نشانان سنندجی در 9 ماهه امسال انجام شده است.

به گزارش نوای آبیدر،سهیل فضل وزیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان آتش نشانی بعنوان یکی از سازمان های امدادی آمادگی لازم را برای امداد رسانی به شهروندان در زمان بروز حوادث دارد.

وی از انجام یک هزار و ۲۵۶ عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۲۰ عملیات اطفاء حریق و ۴۳۶ عملیات نیز مربوط به امداد و نجات بوده است.

فضل وزیری اظهار داشت: از ۸۲۰ عملیات اطفاء حریق، ۵۴۰ مورد مربوط به فضای سبز، کشاورزی، مرتع و جنگل، ۸۷ مورد خودرو و ماشین آلات، ۸۵ مورد مسکونی، ۳۷ فقره مختص به ضایعات و زباله، ۱۹ مورد تجاری، ۱۰ فقره انبار، ۴ مورد اداری، صنعتی ۴ فقره، مراکز تجمعی و واحدهای آموزشی ۴ مورد، تاسیسات شهری ۲ مورد، مراکز بهداشتی و درمانی یک مورد و ۲۷ فقره نیز به سایر موارد بوده است.

گیرافتادن  ۵۸ نفر در آسانسور

وی افزود: ۴۳۶ عملیات امداد و نجات انجام شده در ۹ ماهه امسال شامل ۲۴۶ مورد گرفتن حیوانات موذی و وحشی، ۵۸ مورد گیرکردن در آسانسور، ۳۶ مورد تصادف، ۳۵ فقره گیرکردن انگشتر، ۱۴ مورد رفع آبگرفتگی و سیلاب، ۱۲ مورد ریزش آوار، ۴ مورد انفجار گاز، ۴ مورد عملیات غواصی، ریزش چاه و سقوط در چاه ۳ مورد، خفگی و گازگرفتگی ۲ مورد، سقوط اشیاء و اجسام یک فقره و ۲۱ فقره سایر عملیات های امداد و نجات بوده است.

فضل وزیری تصریح کرد: در عملیات های امداد و نجات صورت گرفته در ۹  ماهه امسال ۴۶ نفر از شهروندان دچار آسیب دیدگی شده و ۱۸ نفر نیز جان باخته اند.

انتهای پیام/