فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: بسیج آمادگی دارد در دو مسیر مشورتی و مدیریتی به دولت کمک کند چون با عمل، اعتقاد، فکر و مدیریت بسیجی کارها بهتر و سریع تر و کم هزینه تر پیش می رود.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور بسیجیان محلات سنندج در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد اظهار کرد: بسیج یک تفکر، یک مکتب و یک اندیشه جریان سازی است که در به حرکت در آوردن لایه های اجتماعی فوق العاده اثر گذار بوده و هست.

وی افزود: بسیج ارتش مکتبی خاص جمهوری اسلامی است و حرکت بسیج در چهار دهه گذشته نشان داد که نقشه راه ترسیم شده از فکر بلند و اندیشه خدایی امام چگونه رقم خورد و چه اثر بسزایی در کشور داشت.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان کرد: امام با روح بلندش به فکر تشکیل نهادی انقلابی، ارزشی، سیاسی و نظامی در تراز انقلاب افتاد که از انقلاب حراست کند.

سردار حسینی افزود: در جهان امروز و گذشته انقلاب های زیادی اتفاق افتاده است اما انقلاب ایران از همه انقلاب های گذشته بالاتر است چون یک انقلاب مردمی و دینی و الهی است لذا برای اینگونه انقلابی که یک رهبر الهی دارد نیاز به یک حراست کننده در آن سطح دارد که بسیج در آن سطح است.

وی اظهار داشت: بسیج از مردم و برای مردم است چون در این مدت نشان داد که به هر شکل و هر جایی که نیاز است جهادی وارد می شود و حلال مشکلات و برمی گردد و تمام شدنی و مقطعی و مرحله ای نیست و با اراده، تعیین کننده و تمام کننده است.

سردار حسینی افزود: در دفاع مقدس بهترین رزمنده و شجاع ترین افراد و خط شکن ترین نیروها بسیجیان بودند.

وی تصریح کرد: شاید امروز جنگ نرم خیلی سخت و پیچیده باشد، خاکریز ممکن است درون خانه هایمان باشد و هر جا فکر کنیم دشمنان حضور دارند و ما را مورد هجمه ها قرار داده اند بنابراین در هاله ای از دفاع آگاهانه باید با اعتقاد راسخ و قوی جنگید و به علم ایمان و دانش روز و سواد رسانه ای مسلح شویم تا بتوانیم مقاومت کنیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: امروز در جنگ با ویروس کرونا که شبیه جنگل نرم است بسیج با آن جنگید و آن را واردار به شکست می کند.

سردار حسینی افزود: نیروهای مجاهد و خستگی ناپذیر بسیجی با عزم راسخ و انقلابی با این ویروس جنگیدند و در رزمایش کمک مومنانه در خط مقدم بود و در ضدعفونی کردن خیابان ها و اماکن عمومی در شب های سرد زمستان ۹۸ بی منت و خدایی با ویروس کرونا جنگیدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر استمرار کمک های مومنانه در بخش واکسیناسیون هم در ۲۵ پایگاه تجمیعی و ده ها پایگاه سلامت، بیماریابی، حمایت از افراد قرنطینه در خانه شاهد حضور گسترده و قابل تقدیر بسیجیان بوده و هستیم.

وی افزود: مردم مثل پروانه بر گرد گل های باغ بسیج می چرخند و امام راحل باغبان دیروز و مقام معظم رهبری نیز باغبان امروز این باغ بهشتی است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اذعان کرد: بسیج آمادگی دارد در دو مسیر مشورت، کمک و هم افزایی و مسیر مدیریتی به دولت کمک کند چون با عمل، اعتقاد، فکر و مدیریت بسیجی کارها بهتر و سریع تر و کم هزینه تر پیش می رود.

سردار حسینی افزود: در دفاع از فرهنگ و گستره ارزش های اسلامی بسیج کوشاست و باید بسیجیان در این عرصه بیشتر نقش آفرینی کنند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فریاد رهایی و استقلال و آزادی را برای همه انسان های عدالت خواه به ارمغان آورده است و این مهم به مذاق جبهه استکبار خوش نیامده است و آن ها در مقابل این فریاد رهایی بخش به تجهیز گروهک های ضدانقلاب و کشورهای مرتجع روی آورده اند و دانشمندان ما را ترور می کنند.

سردار حسینی تصریح کرد:امروز می طلبد که در دو جبهه مقاومت در برابر دشمنان خارجی و جبهه دیگر انسجام و همدلی داخلی برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت مردمی و انقلابی فعلی برای رفع دغدغه های مردمی کمر همت ببندد.

سردار حسینی در پایان سخنان خود خطاب به بسیجیان حاضر در این مراسم اظهار داشت: خانه های ما هرکدام یک مسجد باشد برای تربیت دینی فرزندانمان چون اسلام برنامه سعادت بخش را برای همه ما به ارمغان آورده است.

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: بسیج یک مکتب مترقی است که پیشینه این مکتب به صدر اسلام و اصحاب رسول الله(ص) برمی گردد.

وی افزود: امیدواریم همه ما بسیجیان در راستای عمل به سیره رسول الله(ص) و خدمت همه جانبه به مردم کوشا باشیم.

در پایان این مراسم نیز از بسیجیان نمونه حوزه محلات سنندج تجلیل به عمل آمد.