فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان از افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر استان در شش ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش نوای آبیدر،سردار علی آزادی امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: برای هفته گرامیداشت نیروی انتظامی برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوعی در نظر گرفته شده که امسال به دلیل شرایط کرونا این برنامه ها بیشتر بر بستر فضای مجازی اجرا خواهد شد.

وی افزود: نیروی انتظامی آمادگی دارد که در خصوص مصوبات ستاد کرونا به دستگاه های اجرایی استان یاری رساند.

فرمانده انتظامی استان کردستان در ادامه سخنان خود اعلام کرد: در شش ماه و بیست روزی که از سال ۹۹ گذشته است نزدیک به ۹۰۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف کردیم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

سردار آزادی افزود: در این راستا نیز بیش از هزار و ۸۰۰ نفر افراد متخلف دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در کردستان مشکل کمپ نگهداری معتادان داریم و با همکاری بهزیستی و دیگر نهادهای متولی امر برای رفع این مشکل تلاش خواهیم کرد چرا که تعداد معتادین و کشفیات در استان در حال افزایش است.

فرمانده انتظامی استان کردستان اظهار کرد: بحث رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله مواردی است که به سلامت جامعه کمک می کند و یک نوع اقدام پیشگیرانه است.

سردار آزادی در خصوص اعتراضات چند روز اخیر دست فروشان خیابان فردوسی سنندج اظهار کرد: در این خیابان به واسطه دست فروشان تجمع زیاد است و اگر چه وظیفه ممانعت بر عهده شهرداری و تذکر بر عهده علوم پزشکی است اما بنا بر اعلام نیاز ستاد کرونای استان شاهد ورود نیروی انتظامی در این خصوص هستیم.

وی تاکید کرد: هیچگاه در مقابل مردم قرار نگرفته ایم و باید همه شهروندان بدانند که دست فروشی در آن مکان غیر قانونی است.

سردار آزادی اظهار کرد: با رعایت حفظ کرامت مردم و برای حفظ جان مردم سنندج با دست فروشانی که غیر قانونی بساط پهن بکنند برخورد می شود.

انتهای پیام/