در آستانه طلوع چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی ایران و به منظور توانمندسازی افراد نیازمند و رفع دغدغه معیشتی آنان، به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و جمعی از مدیران دستگاه های خدمت رسان و خیرین سنندجی، مرکز نیکوکاری کارآفرینی سپهبد شهید سلیمانی در سنندج راه اندازی شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عصر شنبه در مراسم افتتاح این مرکز نیکوکاری اظهار کرد: از معارف اسلامی و مفاهیم اسلامی می توان تعاون و کمک و هم یاری به نیازمندان را نام برد که در انقلاب اسلامی ایران نیز این مهم برجسته شده است.
سردار سید صادق حسینی افزود: اگر به سیره ائمه اطهار بنگریم می توانیم به این کمک های همیشگی به نیازمندان پی برد.
وی خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم که به نیازمندان کمک کنیم و امروز مجموعه ای خیریه و نیکوکاری که به نام حاج قاسم نامگذاری شده است در سنندج افتتاح می شود.


وی افزود: دامنه کارهای خیرخواهانه حاج قاسم به آن سوی مرزهای ایران اسلامی رفته است لذا در این مرکز علاوه بر رفع نیازهای درمانی، آموزشی، مسکن باید توانمندی های افراد شناسایی شود و از منابع به نحو احسن استفاده شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد:در مجموعه نهادهای حمایتی منابع مالی وجود دارد که باید در راستای مهارت آموزی و کارآفرینی به کار گرفته شود و افراد نیازمند بتوانند به خودکفایی مالی و معیشتی رسیده و صاحب شغل شوند.
سردار حسینی افزود: رونق تولید موجب رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی است لذا باید با گسترش مهارت آموزی در جامعه زمینه رونق تولید و شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال را در استان فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید خیرین و نهادهای دولتی و حمایتی را در این مرکز مشارکت دهیم تا در سال حداقل چندین نیازمند به خودکفایی برسند.
سردار حسینی افزود: در این مرکز صندوق قرض الحسنه با رویکرد توسعه اشتغال و کارآفرینی راه اندازی خواهد شد.

دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان بازگو شود

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب را به مردم ایران تبریک می گوییم و قدردان این اقدام پسندیده هستیم.
وی افزود: خداوند متعال همه بشریت را به نیکی به همدیگر دعوت می کند و در آیات متعدد ما مسلمانان را به انجام امور خیرخواهانه سفارش کرده است.
ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره در جلسات با ائمه جمعه و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری از فقر زدایی به عنوان دغدغه اصلی خویش یاد کرده و ما مسئولان را به رفع مشکلات فقرا سفارش می کنند.
امام جمعه سنندج افزود: تلاش های حاج قاسم در برقراری امنیت منطقه هیچگاه فراموش نخواهد شد و همه ما مدیون این شهید والامقام هستیم.
ماموستا رستمی تصریح کرد: ثروتمندان وظیفه دارند که ثروتی را که خداوند متعال به عنوان امانت در اختیار آنان قرار داده است به نحو احسن خرج کنند.
وی افزود: باید حافظ امنیت جامعه باشیم و از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفاظت کنیم و این دستاورد ها را برای نسل جوان بازگو کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز این مرکز به همت و مشارکت خیرین راه اندازی می شود.
سرهنگ حسن عسکری افزود: قشر مستضعف جامعه ولی نعمتان ما هستند و این مرکز به دنبال این است که با کمک خیرین و دستگاه های خدمت رسان بحث توانمند سازی افراد نیازمند را دنبال خواهد کرد و با مهارت آموزی به افراد از آن ها در طریق قرارگاه محرومیت زدایی و بسیج سازندگی حمایت می شوند.
وی خاطرنشان کرد: از محل قرارگاه محرومیت زدایی ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات جذب شده است که به سوی این مرکز سوق داده می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: امیدواریم افرادی که به این مرکز مراجعه می کنند بتوانند گامی را در جهت تولید در جامعه بردارند و با کمک خیرین و دستگاه های خدمت رسان این مهم محقق خواهد شد.
سرهنگ عسکری افزود: افرادی که توانمندی مهارت آموزی ندارند مورد حمایت قرار می گیرند از طریق این مرکز، کمک های معیشتی به آنان داده می شود.