اعضای هیات نظارت بر ششمین انتخابات شوراهای اسلامی در استان کردستان مشخص شدند.

به گزارش نوای آبیدر، بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه, سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج, دیواندره و کامیاران و علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی به عنوان اعضای این هیات برگزیده شده اند و وظیفه نظارت بر تمامی روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان کردستان براساس قانون بر عهده خواهند داشت.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت کشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به در ۲ زمانبندی جداگانه انجام می شود. ثبت نام برای داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از ۲۰ اسفند شروع می شود و به مدت یک هفته تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت . ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا هم از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ شروع می شود و تا ۱۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی ، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارائه کنند و داوطلبان شورای اسلامی شهرها از تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ و داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام گواهی را ارائه کنند.

همچنین با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی محرومند؛ باید تا قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.