مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: ۳۲ تیم عملیاتی جهت امدادرسانی به مسافران و خودروهای گرفتار شده در برف اعزام شدند و تاکنون به هزار و ۵۹ مسافر خدمات امدادی ارائه کردند.

به گزارش نوای آبیدر، پیام جلالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارش شدید برف در محورهای مواصلاتی استان کردستان، ۳۲ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر کردستان جهت امدادرسانی به مسافران و خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک اعزام شدند.

وی افزود: این تیم های عملیاتی تاکنون به ۴۴۷ نفر از هموطنان در شهرستان های مختلف اسکان اضطراری داده‌اند و با ظرفیت ۱۶ دستگاه آمبولانس و ۱۲ دستگاه خودروی کمک‌دار به ۲۶۴ خودرو و هزار و ۵۹ نفر امدادرسانی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار داشت: بارش های سنگین برف و کولاک شدید در جاده های مواصلاتی استان منجر به وقوع سه تصادف و مصدومیت چهار نفر شده است.

جلالی افزود: در پی بارش شدید برف و وضعیت به وجود آمده، تردد در اغلب جاده ها به سختی ممکن است و تمامی جاده‌های ارتباطی خصوصا در شهرستان سقز به محور های بانه، مریوان، بوکان و دیواندره مسدود شده است.

وی خاطرنشان کرد: امدادگران این جمعیت طی ۲۴ ساعت اخیر ۵۹۰ تخته پتو و ۴۵۰ بسته غذایی را در بین راه ماندگان توزیع کرده‌اند.