مدیرکل بنیاد مسکن کردستان از تخصیص ۵۰ میلیاردتومان تسهیلات بلاعوض برای احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان در کردستان خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، رضا قادری در خصوص احداث مسکن محرومان، شناسایی واجدان شرایط و ارائه تسهیلات به آنها، گفت: آبان ۹۸ به دنبال سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به استان، تفاهم نامه‌ای بین استانداری، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه، به منظور احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان به امضا رسید.

وی افزود: مقرر شد تا در مجموع برای ۲ هزار واحد مسکن محرومان ۵۰ میلیاردتومان بلاعوض به ازای هر واحد ۲۵ میلیون تومان بلاعوض، و همچنین تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن روستایی که امسال این رقم به ۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد با سود ۴ درصد تخصیص یابد.

قادری خاطرنشان کرد: متوسط زیربنای هر واحد ۶۰ مترمربع است. ۲ هزارو ۵۰۰ واحد در شهرستان‌های استان تشکیل پرونده داده اند. همچنین، بیش از ۲ هزار نفر برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی شدند که بانک‌ها تاکنون با ۱۹۸۵ نفر عقد قرارداد کردند.

وی اظهار داشت: تاکنون اسکلت هزارو ۵۰۰ واحد به اتمام رسیده و هزارو ۳۰۰ واحد نیز در مرحله گچ کاری و نازک کاری، هستند. تلاش ما این است تا پایان سال، کار به اتمام برسد.

قادری در خصوص شناسایی واجدان شرایط، اعلام کرد: جلساتی با کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی در محل فرمانداری تشکیل و افراد کم درآمد و محروم استان، شناسایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر افراد تحت پوشش، افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیستند نیز به عنوان افراد کم درآمد شناسایی شدند و بیش از ۶۰ درصد افرادی که تحت پوشش نیستند در اجرای این طرح، صاحب مسکن خواهند شد.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان در بیان تمهیدات دولت برای رفع محرومیت زدایی به ویژه در استان‌های مرزی، گفت: استان کردستان علاوه بر آنکه یک استان مرزی است، بیشتر ساکنان آن اهل سنت هستند که بنا بر اعتقادات خود تمایلی به اخذ تسهیلات بانکی با بهره بالا ندارند که تمهیدات دولت در زمینه اعطای تسهیلات بلاعوض و کم بهره، موجب تشویق آن‌ها به مشارکت در این طرح است.