مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان از اجرای پروژه سامانه خط انتقال آب به طول 30 کیلومتر از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای کردستان،کامران خرم اظهار کرد: به منظور پایان دغدغه کیفیت آب شرب سنندج، تصفیه خانه این شهر میزبان خط انتقال ۳۰ کیلومتری آب از سد آزاد خواهد بود.

وی در خصوص سامانه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج اظهار کرد: پس از تکمیل مطالعات، هزینه نهایی برآورد خواهد شد و در حال حاضر مبلغ حدود ۳۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که لازم است در طی ۲ سال این مبلغ برای اتمام کار، ابلاغ شود.

وی بیان کرد: با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار شهروندان شهر سنندج، برای اولین بار ردیف بودجه ای در سال آینده برای این منظور تعریف شد و برای اجرای این سامانه انتقال، ۹۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، با اشاره به اجرای پروژه سامانه خط انتقال آب به طول ۳۰ کیلومتر از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج  یادآور شد: مجری اجرای این پروژه شرکت آب و نیروی ایران است.

وی اعلام کرد: براساس پیگیری و هماهنگی‌های بعمل آمده مطالعات طرح در حال جمع بندی است و عملیات اجرایی در سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

خُرّم با بیان اینکه با پیگیری مجدانه استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل سازمان مدیریت بحران کشور به این استان اختصاص داده شد، ابراز امیدواری کرد: عملیات اجرای این پروژه در سال جاری آغاز شود.

انتهای پیام