مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: آموزش لازمه توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه است و با آموزش صحیح و ترویج فرهنگ تعاون می‌توان به ایجاد سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور امیدوار بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی <<نوای آبیدر >> به نقل از اداره کار و رفاه اجتماعی کردستان، فرزاد پیشکاری روز جمعه با بیان اینکه جشنواره تعاونی‌های برتر هر سال باهدف ترویج فرهنگ تعاون و کارگروهی برگزار می‌شود، اظهار کرد: باتوجه‌به اهمیت موضوع تعاون در جهت رونق تولید کشور و همچنین تحقق شعار سال که یکی از محورهای آن مشارکت مردم است، با برگزاری این جشنواره می‌توان فرهنگ مشارکت مردم در اقتصاد را در میان آحاد جامعه ترویج کرد.

 وی ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و آشنایی با جایگاه کسب‌وکارهای تعاونی را در شمار اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و افزود: باتوجه‌به شعار سال، «جهش تولید با مشارکت مردم»، یکی از راه‌های مشارکت مردم در امر تولید مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، استان را پیشرو در زمینه تعاون و مشارکت‌های جمعی خواند و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت تعاون می‌تواند توسعه اقتصادی را برای این استان به دنبال داشته باشد.

 پیشکاری با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اهتمام جدی در بحث حمایت از تعاونی‌ها دارد و با اعتقاد بر اینکه که تعاونی‌ها می‌توانند بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال در استان و کشور باشند، گفت: آموزش لازمه توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه است و با آموزش صحیح و ترویج فرهنگ تعاون می‌توان به ایجاد سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور امیدوار بود.

 وی با بیان اینکه در استان کردستان ۲ هزار و ۲۰۰ تعاونی فعال با ۱۸۵ هزار نفر عضو وجود دارد که زمینه اشتغال بیش از ۱۸ هزار نفر را در استان فراهم کرده است، اظهار کرد: حمایت، هدایت و نظارت بر تعاونی‌ها از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در خصوص تعاونی‌ها است.

 شهریورماه هر سال در هفته تعاون، آیین تجلیل از تعاونگران برتر استان کردستان پس از طی مراحل بررسی‌های تخصصی برگزار می‌شود.

انتهای خبر/