مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از آموزش امدادی ۸۶۷ نیروی نظامی و انتظامی در سال ۹۹ خبر داد.

 

به گزارش نوای آبیدر، پیام جلالی اظهار کرد: آموزش های امدادی جمعیت هلال احمر کمک می‌کند که افراد در زمان وقوع حوادث، تاب آوری لازم را داشته باشند و بهترین تصمیم را در شرایط اولیه حادثه بگیرند .

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل برنامه ارائه آموزش‌های همگانی علیرغم شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی و البته با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی همچنان برقرار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در ادامه سخنان خود گفت: آموزش‌هایی که از طریق هلال احمر به عموم مردم ارائه می‌شود دارای اهمیت بالایی است چرا که کمک می‌کند تا مردم برای پاسخگویی به حوادث و بحران‌ها آمادگی بیشتری داشته باشند.

جلالی افزود: نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی همواره در حوادث و بحران های مختلف یاور آسیب دیدگان بوده اند و اولین گروه هایی هستند که در حوادث حضور می یابند لذا باید نیروهای نظامی و انتظامی نیز همچون نیروهای امدادی هلال احمر آموزش های امدادی و تخصصی لازم را فراگرفته و در صورت نیاز به کار گیرند.

وی اعلام کرد: خوشبختانه در سال جاری در سایه تعامل و همکاری نهادهای نظامی و انتظامی استان شاهد برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات برای این نیروها بودیم و تاکنون ۸۶۷ نفر از این دوره ها بهره مند شده اند.

انتهای پیام/