استاندار کردستان گفت: هماهنگی های لازم برای تکمیل پروژه انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج تا اوایل تابستان ۱۴۰۱ انجام شده است.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی کوشا روز یکشنبه در جریان بازدید از سد آزاد سنندج اظهار کرد: پروژه های سد آزاد و ژاوه جزو ابرپرپژه های پیشران کردستان هستند که تحولی مهم در رشد اقتصادی استان ایجاد می کنند.

وی افزود: ظرفیت های خوبی در استان داریم که باید تلاش کنیم در زمان مطلوب به اهدافمان در بهره برداری از این پروژه ها برسیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در غرب استان از جمله شهرهای سقز و بانه هم پروژه ها و مباحثی داریم که در سفر قریب‌الوقوع وزیر نیرو به استان برای تکمیل پروژه سد چراغ ویس تصمیم های مهمی گرفته خواهد شد.

زارعی کوشا اظهار داشت: سفر رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان نقاط عطفی برای تقویت این پروژه ها خواهد بود و مبحث ماده ۵۶ را برای این دو پروژه پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: نگاه بسیار خوبی در مجموعه دولت نسبت به کردستان وجود دارد و موضوع تهاتر نفت هم در سفر رئیس جمهور دنبال می کنیم.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: رفع مباحث پیرامون سد ژاوه نیازمند توجه ویژه دستگاه های متولی امر است

زارعی کوشا افزود: عزم ما این است که در کمترین زمان پروژه های ما به بهره برداری برسد و مردم هرچه زودتر از منافع آن ها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع انتقال آب سد آزاد به سنندج تا پیش از شروع فصل گرما نهایی خواهد شد.

زارعی کوشا افزود: برای تکمیل این پروژه ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز است که با هماهنگی های به عمل آمده امیدواریم تا آغاز فصل تابستان بتوانیم آب سد آزاد را برای شرب در اختیار شهروندان سنندجی قرار دهیم.